رپورتاژ آگهی

پلی سوربات و معرفی آن

در این مطلب از سری مطالب آموزشی ، همراه شما خواهیم بود با معرفی پلی سوربات و انواع آن و همچنین کاربردهای آن در خدمت شما کاربران گرامی خواهیم بود تا با این ماده شیمیایی بیشتر آشنا شوید.

پلی سوربات و معرفی آن

پلی سوربات به عنوان یکی از مهمترین امولسیفایر برای تولیدات آرایشی بهداشتی و غذایی شرکت های تولید کننده آن است که امروزه در بسیاری از تولیدات آرایشی و بهداشتی و غذایی استفاده می شود. آواشیمی صبا محصولاتی مانند پلی سوربات ۲۰ ، پلی سوربات ۶۰ ، پلی سوربات ۸۰ را از برترین شرکت‌های تولید کننده تهیه کرده و در کنار سایر محصولات خود به مشتریان خود عرضه می کند.

پلی سوربات و معرفی آن

معرفی پلی سوربات ۲۰

پلی سوربات ۲۰ یا توئین ۲۰ ماده ای است که در فرمولاسیون های مراقبت از پوست و آرایشی برای بهبود بافت، حس و بوی محصول استفاده می شود و به عنوان یک سورفکتانت، امولسیفایر و ماده معطر استفاده می شود.

پلی سوربات ۲۰ از اتوکسیلاسیون سوربیتان قبل از افزودن اسید لوریک تشکیل می شود. فرآیند ساخت پلی سوربات ۲۰ با سوربیتول، یک الکل قندی که به طور طبیعی در برخی میوه ها یافت می شود، آغاز می شود. کم آبی سوربیتول منجر به سوربیتان می شود. مرحله بعدی در فرآیند ساخت این ماده اتوکسیلاسیون است، که یک واکنش شیمیایی است که در آن اکسید اتیلن به یک بستر، در این مورد، سوربیتان اضافه می شود. بنابراین، سوربیتان با ۲۰ واحد اکسید اتیلن واکنش نشان می دهد و نام پلی سوربات ۲۰ را می دهد. مرحله آخر اضافه کردن یک گروه اسید لوریک است.

این ماده در انواع لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست از جمله پاک کننده ها، پایه های آرایش و فونداسیون، شامپوها، عطرها و غیره استفاده می شود. این ماده به شکل مایع چسبناک شفاف تا زرد روشن وجود دارد.

 

توئین ۲۰ به عنوان امولسیفایر نیز عمل می کند. برای محصولاتی که حاوی آب و اجزای روغن هستند، به امولسیفایر نیاز است. به عنوان مثال، زمانی که اسانس ها به فرمول مبتنی بر آب اضافه می شوند.

تا به این جای مطلب با یکی از انواع پلی سوربات آشنا شدید ، در ادامه به معرفی یکی دیگر از این ماده شیمیایی خواهیم پرداخت.

معرفی پلی سوربات 20

معرفی پلی سوربات ۶۰

پلی سوربات ۶۰ یا توئین ۶۰، با نام کامل پلی اکسی اتیلن (۲۰) سوربیتان مونو استئارات، یک ماده تشکیل دهنده از سوربیتول، اسید استئاریک (C18) و اکسید اتیلن است. این ماده عمدتاً به عنوان امولسیفایر در مواد غذایی و حل کننده و سورفکتانت در لوازم آرایشی استفاده می شود.

 

مانند سایر پلی سوربات ها، عدد ۶۰ بعد از پلی سوربات به معنای نوع اسید چرب است، در اینجا مونو استئارات است. عدد ۲۰ زیر پلی اکسی اتیلن تعداد کل گروه های اکسی اتیلن را در ساختار مولکول نشان می دهد.

طبق گفته FDA، این ماده با واکنش اسید استئاریک با سوربیتول برای بدست آوردن سوربیتان مونو استئارات و سپس با اکسید اتیلن متراکم می شود. این ماده مخلوطی از اترهای اتوکسیله استرهای اسید استئاریک و پالمتیک سوربیتول و مونو و دی آنیدریدهای آن و سایر ترکیبات مرتبط است.

توئین ۶۰ یک ترکیب چند ترکیبی مصنوعی است که می تواند به عنوان سورفکتانت، امولسیفایر، حل کننده، تثبیت کننده در مواد غذایی، لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی استفاده شود.

این ماده به ترکیبات مبتنی بر آب و روغن کمک می کند تا به راحتی ترکیب شوند و از جدا شدن آنها در غذا جلوگیری کند. پلی سوربات ۶۰ و ۸۰ بیشتر در مواد غذایی از دسته پلی سوربات ها استفاده می شود، اما ماده پلی سوربات ۸۰ بیش از ۶۰ در مواد غذایی استفاده می شود.

 

جمع بندی

امیدوارم در پایان از مطلب مختصر و مفید معرفی پلی سوربات استفاده لازم را برده باشید و سعی خواهیم کرد در مطالب بعدی با معرفی کاملتر این ماده شیمیایی در مواد غذایی و دارویی بیشتر آشنا شویم.

همچنین لازم به ذکر است که در صورت نیاز به تهیه این ماده اولیه ، شما میتوانید با شرک آواشیمی صبا ارتباط برقرار کرده و اطلاعات کاملی از این محصول بدست آورید. آواشیمی صبا وارد کننده رسمی مواد دارویی و غذایی است که نمایندگی رسمی محصولات گلوریا در ایران است و تمامی محصولات این شرکت را به صورت کامل در اختیار شما قرار میدهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا