تکنولوژی

نحوه غیرفعال کردن (سوزاندن) سیمکارت رایتل (روش حضوری و غیرحضوری)

چطور سیمکارت رایتل را بسوزانیم؟ اگر سیمکارت رایتل دارید و از کاربران این اپراتور هستید بهتر است با نحوه سوزاندن یا غیرفعال کردن سیمکارت رایتل آشنا شوید تا در صورت لزوم خیلی سریع این کار را انجام دهید. در مواقع مختلف شاید شما به سوزاندن سیمکارت خود نیاز داشته باشید به همین دلیل بهتر است با روش های حضوری و غیرحضوری سوزاندن سیم کارت رایتل آشنا شوید که در این مطلب از مجله بهترینهاش به بررسی آنها می پردازیم.

سوزاندن خط از طریق رایتل من

با استفاده از رایتل من می‌توانید خط خود را مسدود کنید. نسخه اندروید و iOS رایتل من را می‌توانید از اپ‌استورها به رایگان دانلود کنید.

پس از ورود به این سامانه، گزینه «مدیریت سیم‌کارت» را انتخاب کنید. در صفحه جدید روی «درخواست مسدودی سیم کارت» بزنید.

برای مسدودسازی سیم کارت، نکاتی از سوی رایتل به مشترک اعلام می‌شود که پیش از کلیک روی «تأیید» بایستی به دقت آنها را بخوانید. این اپراتور در صورت انتخاب شماره اشتباه برای مسدودسازی، مسئولیتی بر عهده نمی‌گیرد. با سوزاندن سیم کارت، وضعیت خط شما به حالت مسدودی دو طرفه در می‌آید و هیچ سرویسی روی آن دریافت نخواهید کرد. همچنین در صورت مسدودی پیشین یا بدهی معوقه امکان درخواست مسدودی سیم کارت وجود ندارد.

انتخاب این گزینه تنها یکبار در طول یک شبانه روز مقدور است و در صورتی که حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز برای رفع مسدودی سیم کارت اقدام نکنید، سیم کارت شما مجدد به حالت اولیه بازگردانده می‌شود. در نهایت با انتخاب شماره تلفن مد نظر خود، روی گزینه «تأیید» بزنید تا مسدودسازی انجام شود.

لازم به ذکر است در صورتی که سیم کارتتان به سرقت رفته یا مفقود شده است، استفاده از این روش مشروط به دو حالت است. یک حالت این است که پیش‌تر با همان شماره وارد سامانه رایتل من شده باشید یا رمز عبور ثابت برای خود تأکید کرده باشید.

سوزاندن سیم کارت رایتل با کد ملی

در این روش مسدود کرد سیم کارت رایتل با کد ملی باید به همراه کارت ملی خود به یکی از دفاتر نمایندگی این اپراتور مراجعه کنید. از این طریق می‌توانید سیم کارت خود را مسدود و در صورت نیاز، با همان شماره قبلی، یک سیم کارت جدید دریافت کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله با نحوه سوزاندن سیم کارت رایتل آشنا شدید. شما به صورت غیرحضوری و با کمک رایتل من یا از طریق مراجعه به نمایندگی این اپراتور، می‌توانید خط خود را مسدود کنید.

لازم به ذکر است کد سوزاندن سیم کارت رایتل وجود ندارد؛ چراکه اغلب مشترکین در زمانی که سیم کارتشان مفقود شده است به دنبال مسدودسازی آن هستند و در چنین حالتی وجود کد دستوری، کاربردی نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا