تکنولوژی

از کجا بفهمیم آنفالو شدیم؟ (۲ روش جدید و تضمینی)

از کجا بفهمیم آنفالو شدیم؟ اینستاگرام در این روزها به مهمترین برنامه مجازی در زندگی ما تبدیل شده است و در سراسر جهان، مردم ساعات زیادی را در این فضا سپری می کنند. اگر نمیدانید باید چگونه از آنفالو شدن دیگران در اینستاگرام مطلع شوید می توانید این مطلب از بهترینهاش را مطالعه کنید.

چگونه از آنفالو شدن دیگران در اینستاگرام مطلع شویم؟

اینستاگرام به یکی از محبوب ترین اپلیکیشن­های مرتبط با شبکه­های اجتماعی تبدیل شده است. در حال حاضر اکثر کاربران ایرانی از اینستاگرام استفاده می­کنند و با کاربردهای آن آشنایی کامل دارند. محبوبیت اینستاگرام باعث ایجاد جنبه­های رقابتی در بین کاربران آن شده است. یکی از جنبه­های رقابتی موجود مربوط به تعداد فالوورهای حساب کاربری اینستاگرام می­باشد که در ادامه توضیحات بیشتری در مورد آن سرویس در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

هنگامی که در اینستاگرام یک حساب کاربری ایجاد می­کنید، دوستان شما می­توانند شما را فالو کنند که به آن فالو کردن (Follow) گفته می­شود و افرادی که اکانت شما را فالو می­کنند، فالوور (Follower) نامیده می­شوند. در ضمن اگر اکانت اینستاگرام شما خصوصی نباشد، هر فرد ناشناسی می­تواند تصاویر ارسال شده را ببیند و در زیر این تصاویر نظر یا نظر بنویسد و بدون نیاز به اجازه شما می تواند اکانت شما را دنبال کند. اما در صورتی که اکانت کاربری شما خصوصی (Private) باشد، تنها دوستان و افرادی که در لیست فالوورهای اکانت شما قرار دارند می­توانند تصاویر به اشتراک گذاشته شده شما را ببینند و نظر ارسال کنند و افراد ناشناس باید برای فالو کردن شما و با تایید شما درخواست ارسال کنند. به لیست فالوورهای شما اضافه شود.

در بسیاری از موارد مشاهده شده است که افراد به تعداد فالوورهای اینستاگرام خود اهمیت زیادی می­دهند و به نوعی این موضوع را عاملی برای جلب توجه بیشتر می­دانند. موضوعی که برای برخی از کاربران بسیار مهم است عدم فالو کردن توسط افراد دیگر است. آنفالو کردن به این معنی است که فرد خاصی در لیست فالوورهای اکانت اینستاگرام شما ناگهان تصمیم می گیرد دیگر اکانت اینستاگرام شما را فالو نکند. در این شرایط حساب کاربری شما را آنفالو کرده (Unfollow) و از لیست فالوورهای شما جدا می­شود. متاسفانه وقتی شخصی اکانت اینستاگرام شما را آنفالو می­کند، اپلیکیشن اینستاگرام هیچ اطلاعیه خاصی در این زمینه ارائه نمی­دهد. بنابراین، هرگز مستقیماً از طریق برنامه اینستاگرام متوجه نخواهید شد که چه کسی اکانت شما را آنفالو کرده است.

روش اول: استفاده از وب‌سایت‌های مرتبط

به منظور بررسی جزئیات حساب کاربری اینستاگرام و مشاهده افرادی که شما را آنفالو کرده­اند، وب سایت­های منحصر به فردی طراحی شده است. در اینجا چند نمونه از این وب سایت­ها آورده شده است. روش کار این نوع سایت­ها بسیار ساده است. زمانی که مشخصات اکانت اینستاگرام خود را در این نوع سایت ها وارد می­کنید، اطلاعات مربوط به فالوورهای شما در پایگاه داده آن ثبت می­شود. اکنون هر زمان که گزینه آپدیت را انتخاب کنید، وب سایت مورد نظر دوباره لیست فالوورهای اکانت شما را بررسی کرده و با داده­های قبلی مقایسه می­کند. در این شرایط اگر اکانت کاربری از لیست فالوورهای اینستاگرام شما حذف شده باشد، سایت مورد نظر به راحتی متوجه این موضوع شده و لیست افرادی را که اکانت شما را آنفالو کرده اند ارائه می­کند. سایت­هایی که در ادامه معرفی می­کنیم نمونه­هایی از بهترین وب سایت­های فعال در این زمینه هستند. ما در این آموزش از وب سایت Unfollowgram.com استفاده کرده­ایم.

 • وب‌سایتUnfollowers.com: این سایت دارای رابط کاربری بسیار ساده و کاربردی است و می­توان از آن برای مشاهده جزئیات حساب توییتر استفاده کرد.
 • وب‌سایت Justunfollow.com: این وب سایت علاوه بر نمایش لیست آنفالوورهای اکانت اینستاگرام شما، امکانات ویژه ای نیز ارائه می­دهد. به عنوان مثال، با استفاده از این وب سایت، می­توانید یک “لیست سیاه” برای دنبال کنندگان خود ایجاد کنید.
 • وب‌سایتInsta.friendorfollow.com: این وب سایت همچنین دارای یک محیط بسیار ساده است و دارای ویژگی­های دیگری مانند نمایش اطلاعات افرادی است که شما دنبال کرده­اید اما آنها شما را دنبال نکرده­اند.
 • وب‌سایت Unfollowgram.com: وب‌سایت Unfollowgram.com نسبت به سایر وب‌سایت‌ها نامبرده شده پرکاربرتر است و افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. در این مقاله از این وب سایت برای اطلاع از آنفالو کننده های اکانت اینستاگرام خود استفاده کرده­ایم.

بنابراین در مرحله اول وب سایت مورد نظر خود را انتخاب کنید. وارد سایت Unfollowgram.com شدیم. پس از ورود به این وب سایت، باید وارد حساب کاربری خود و یا اصطلاحا آن را لاگین (Login)  نمایید. روی گزینه با عنوان “Sig IN With Instagram” کلیک کنید. در این شرایط باید مشخصات اکانت اینستاگرام خود مانند شناسه و رمز عبور آن را وارد کنید. سپس بر روی گزینه “Sign In” یا “Log in” کلیک کنید و موافقت کنید که وب سایت به جزئیات حساب اینستاگرام شما دسترسی داشته باشد. به طور کلی مراحل ورود یا ورود به اکانت اینستاگرام در وب سایت Unfollowgram.com بسیار ساده است.

هنگامی که وارد حساب اینستاگرام خود در وب سایت Unfollowgram.com می­شوید، گزینه­هایی را در بالای سایت مشاهده می­کنید که یکی از آنها “Who Unfollowed Me” نام دارد. این گزینه لیست افرادی را که شما را آنفالو کرده اند نمایش می­دهد. باید مراقب باشید که سری اول اطلاعات اکانت اینستاگرام شما زمانی که برای اولین بار با مشخصات اکانت اینستاگرام خود وارد سایت Unfollowgram.com می­شوید، وارد شود. بنابراین اگر برای اولین بار در این سایت وارد شوید و گزینه “Who Unfollowed Me” را انتخاب کنید، هیچ اطلاعاتی نمایش داده نمی­شود. در روزهای آینده می­توانید این عمل را تکرار کرده و به نتیجه دلخواه برسید. اطلاعات جدید حساب کاربری اینستاگرام شما همیشه با اطلاعاتی که در ابتدای ورود به سایت در پایگاه داده آن ثبت شده است مقایسه می­شود.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می­کنید، وب سایت Unfollowgram.com علاوه بر امکان نمایش افرادی که شما را آنفالو کرده­اند، اطلاعات دیگری نیز در اختیار شما قرار می­دهد. گزینه­های دیگری به جز گزینه “Who Unfollowed Me” وجود دارد که در قسمت زیر توضیح داده خواهد شد:

 • • گزینه “Who Doesn’t Follow Me Back”: این گزینه لیست افرادی را که اکانت اینستاگرام آنها را دنبال کرده اید و شما را دنبال نکرده­اند نمایش می­دهد. دنبال کردن اکانت اینستاگرام شخصی که اخیراً شما را فالو کرده است، فالو بک نامیده می­شود. در لیستی که در این قسمت توسط Unfollowgram.com ارائه شده است، می­توانید مستقیماً افراد مورد نظر خود را آنفالو کنید.
 • • گزینه “Who I Don’t Follow Back” : این گزینه دقیقاً برعکس گزینه قبلی است. با انتخاب این گزینه لیست افرادی که شما را فالو کرده­اند اما شما آنها را فالو نکرده­اید نمایش داده می­شود. امکان فالو اکانت اینستاگرام این افراد به صورت مستقیم توسط Unfollowgram.com فراهم شده است.
 • گزینه “Followers” : با انتخاب این گزینه لیستی از تمامی فالوورهای اکانت اینستاگرام شما نمایش داده می­شود.

در سایت Unfollowgram.com هر زمان که خواستید می­توانید بر روی گزینه “Check” کلیک کنید و اطلاعات اکانت اینستاگرام خود را به روز کنید. این گزینه در قسمت سمت راست بالای صفحه مرورگر شما قرار دارد. به محض انتخاب این گزینه، وضعیت و اطلاعات اکانت اینستاگرام شما به روز شده و با اطلاعات اولیه مقایسه می شود.

روش دوم: استفاده از اپلیکیشن‌های مرتبط

در روش دومی که قصد داریم به شما معرفی کنیم نیازی به استفاده از مرورگر نیست. در این روش برای نمایش آنفالوورهای اکانت اینستاگرام خود اپلیکیشن مرتبط و اختصاصی را دانلود و بر روی دستگاه خود نصب می­کنید. اپلیکیشن­های زیادی برای این منظور توسعه یافته­اند که در ادامه جزئیات بیشتری را در مورد آنها در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اگر دستگاه هوشمند شما یک محصول iOS است، توصیه می­کنیم اپلیکیشن رایگان Followers را در اینستاگرام دانلود و نصب کنید. این اپلیکیشن کاربردی توسط تیم Sepia Software LLC توسعه یافته و بسیار کارآمد است. اگر گوشی هوشمند شما یک محصول اندرویدی است، می­توانید از اپلیکیشن Follower Tracker for Instagram که توسط Team 2 Creative Monsters LLC توسعه یافته است استفاده کنید. اگر شما هم از کاربران سری گوشی های ویندوز هستید، استفاده از اپلیکیشن UnfollowSpy را که توسط آقای الیوت فورد (Elliott Forde) ساخته شده و قابلیت پشتیبانی از شبکه­های اجتماعی دیگر مانند توییتر را دارد، به شما توصیه می­کنیم.

از آنجایی که دستگاه ما یک محصول اندرویدی است، وارد فروشگاه گوگل پلی (Google Play Store) شده و اپلیکیشن Follower Tracker for Instagram  را جستجو و دانلود می­کنیم. پس از دانلود اپلیکیشن مورد نظر، باید آن را روی دستگاه هوشمند خود نصب کنید. حالا وارد منوی اپلیکیشن دستگاه اندرویدی خود شده و اپلیکیشن Follower Tracker for Instagram را اجرا کنید.

با اجرای اپلیکیشن مورد نظر باید مشخصات اکانت اینستاگرام خود را وارد کرده و وارد شوید پس این کار را انجام دهید. با انتخاب گزینه “Login”  وارد اکانت اینستاگرام خود می­شوید و سوالی در مورد امکان دسترسی اپلیکیشن Follower Tracker for Instagram به محتوای اکانت اینستاگرام شما پرسیده می­شود که باید با آن موافقت کنید.

در نهایت صفحه­ای مانند تصویر بالا در مقابل شما ظاهر می­شود که اطلاعات اکانت اینستاگرام شما را نمایش می­دهد. گزینه­های این بخش به شرح زیر است:

 • گزینه “Followers Gained”: در این قسمت تعداد فالوورهای کسب شده شما نمایش داده خواهند شد.
 • گزینه “Followers Lost”: در این قسمت فالوورهایی که از دست داده­اید به صورت لیست نمایش داده می­شوند. فالوورهای از دست رفته در واقع افرادی هستند که اکانت اینستاگرام شما را آنفالو کرده­اند.
 • گزینه “Are Not Following Back”: این گزینه لیست افرادی را که اکانت اینستاگرام آنها را فالو کرده­اید اما آنها اکانت شما را فالو نکرده­اند نمایش می­دهد.
 • گزینه “You Not Following Back”: این گزینه لیست افرادی را که اکانت اینستاگرام شما را فالو کرده­اند اما شما اکانت آن ها را فالو نکرده­اید نمایش می­دهد.

دقت داشته باشید که اپلیکیشن Follower Tracker for Instagram ، در اولین ورود به حساب کاربری اینستاگرام خود، اطلاعات موجود در آن را به عنوان اطلاعات اولیه خود ثبت می­کند و پس از آن، هر بار که از اپلیکیشن مورد نظر استفاده می­کنید، محتوای جدید را با اطلاعاتی که هستند به صورت ثبت شده مقایسه شد. با استفاده از گزینه “Refresh” ارائه شده در قسمت بالا و سمت راست پنجره برنامه، می­توانید اطلاعات آن را نیز به روز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا